Отварање Скупа, поздравне речи и уводни реферати су одржани у Позоришту у Ужицу, док су секције на којима су представљени радови одржане на Златибору.
Скуп су поздравили: државни секретар Срђан Белиј, директор Републичке агенције за просторно планирање Драган Дунчић, председник матичне секције планера Инжењерске коморе Србије Александар Вучићевић, начелник Златиборског округа Драгољуб Зиндовић.
Организатори скупа су: Асоцијација просторних планера Србије, Универзитет у Београду Географски факултет и Републичка агенција за просторно планирање у сарадњи са Министарством природних ресурса, рударства и просторног планирања, Министарством грађевинарства и урбанизма, Општином Чајетина и Градом Ужице.
Намера организатора је била да покуша да отвори, расветли и унапреди значајна питања у домену улоге и утицаја управљања земљиштем на простор локалне заједнице, као и да кроз бројне анализе, закључке и предлоге у научно стручним радовима помогне носиоцима власти на локалном нивоу у решавању проблема са којима се суочавају.
Искуства која су овом приликом бити представљена могу бити основ за унапређење и развој домаће праксе, као и усмерење ка управљачким структурама на свим нивоима власти.
ЈП „Завод за урбанизам Војводине“ је дао свој допринос учешћем на скупу са укупно пет радова у три секције:
У секцији II – Секторски приступи у управљању земљиштем је представљен рад „Концептуализација предела у Просторном плану подручја посебне намене Суботичке пустаре и језера“ чији су аутори Владимир Пихлер, Тамара Зеленовић Васиљевић и Славица Пивнички.
У секцији III – Нови инструменти и тенденције у упорављању земљиштем представљен је рад „Управљање земљиштем и заштита од акцидената и елементарних непогода“ аутора Тање Топо, Теодоре Томин Рутар и Лане Исаков.
У секцији IV – Управљање земљиштем – Искуства и примери, представљена су три рада: „Промене начина коришћења земљишта на територији АП Војводине“ аутора Тамаре Зеленовић Васиљевић, Љубице Розић и Тање Топо, „Приказ коришћења земљишта кроз Програм имплементације РПП АП Војводине и показатеље просторног развоја“ аутора Наташе Симичић, Оливере Његомир и Драгане Дунчић и рад „Израда планске документације као инструмент управљања земљиштем на примеру плана детаљне регулације за блокове број 74 и 94 у Ковину“ аутора Лане Исаков, Весне Просеница и Љубице Протић Еремић.